Milan ndryshon mendjen, nuk do t”i largojë këta lojtarë

Milan ndryshon mendjen, nuk do t”i largojë këta lojtarë

AC Milan, pritet të mbajë Brahim Diaz dhe Junior Messias në klub për sezonin e ardhshëm, sipas një raporti.

Ka pasur disa spekulime se të dy mund të largohen këtë verë pasi të dy kanë luftuar për qëndrueshmëri gjatë gjithë sezonit, edhe pse Brahim Diaz është i huazuar deri në verën e vitit 2023 dhe Messias ka një opsion për të blerë, përcjell ORAinfo.

Sipas Luca Marchetti nga Sky ideja që të dy të qëndrojnë në klub aktualisht nuk duket të jetë në rrezik sepse spanjolli në thelb mund të qëndrojë edhe për një vit falas dhe tjetri do të kushtonte vetëm 5.4 milionë euro për të blerë, me Milanin që tashmë ka paguar 2.6 milionë euro për huazimin.

Ndërkohë, nëse duhet apo jo një mbrojtës i djathtë do të varet nga Florenzi i cili është i huazuar nga Roma, por Marchetti shtoi se ai ka bërë përshtypje gjatë qëndrimit të tij deri tani dhe për këtë arsye duket se ka më shumë gjasa të blihet sesa të kthehet në kryeqytet./ORAinfo/