Milan ndalet midis “San Siros”, mposhtet nga Atalanta

Milan ndalet midis “San Siros”, mposhtet nga Atalanta

Milani mposhtet nga Atalanta.

AC Milan dhe Atalanta janë ndeshur në kuadër të xhiros së 19-të të Serie A.

Milan kërkonte të arkëtonte tre pikë ndaj skuadrës së Atalantes, e cila është njëra nga skuadrat me formën më të mirë në Serie A në vitet e fundit, transmeton lajmi.net.

Këtë ndeshje debutoi edhe Mario Mandzukic i cili u fut në ndeshje në minutën (70’).

Por, mysafirët ishin tejet të disponuar për lojë, fillimisht ishte Robin Gosens i cili dërgoi një diagonale në zonë, nga e cila shënoi Romero (26’).

Pjesa e parë mbaroi me rezultatin 0-1 në favor të Atalantas.

Pjesa e dytë, solli një Milan tjetër. Iniciativa ishte e “Rossonerëve”, por në skenë doli Josip Ilicic i cili ishte lojtari kryesor në këtë ndeshje.

Ilicic shënoi nga penaltia në minutën (53’).

Mysafirët nuk u ndalën me kaq, pasi disa tentativave ku ndër tjerash goditën edhe shtyllën, ata shënuan përsëri.

Duvan Zapata i dha goditjen përfundimtare në minutën (77′).

Rezultati përfundimtar, AC Milan 0-3 Atalanta.

Tani Atalanta qëndron në pozitën e katërt me 36 pikë, ndërsa Milan mban pozitën e parë me 43 pikë total.

TAGS