Milan merr super lajm nga Theo Hernandez dhe Calhanoglu

Milan merr super lajm nga Theo Hernandez dhe Calhanoglu

U dyshua për infektim me COVID-19, por Theo Hernandez dhe Calhanoglu i kthehen stërvitjeve me Milanin.

Dyshja e Milanit, Theo Hernandez dhe Hakan Calhanoglu nuk u stërvitën dje (e premte) për shkak të testeve ‘jo përfundimtare’ të COVID-19, por atyre iu dha drita e gjelbër pas testeve negative.

Pati një konfuzion kur yjet e ekipit nuk ishin as në terrenin e Milanellos të premten, duke çuar në thashetheme se ata ishin bërë lojtarët më të fundit të testuar pozitiv me coronavirus pas Ante Rebic dhe Rade Krunic.

Sidoqoftë, të dy ishin përsëri në skuadër sot (e shtunë) dhe po stërviteshin rregullisht këtë mëngjes përpara udhëtimit të së hënës në Cagliari.

Sipas mediumit Il Giornale, Theo Hernandez dhe Calhanoglu kishin siguruar rezultate jo përfundimtare të testimit, të njohura gjithashtu si teste “pozitive false”.

Ata kishin nevojë për prova më të hollësishme për t’u siguruar para se të lejoheshin përsëri në terrenin e trajnimit, por sot iu dha drita e gjelbër për t’iu bashkuar ekipit në seancën e sotme

TAGS