Milan merr një lajm fantastik para ndeshjes ndaj Crotones

Milan merr një lajm fantastik para ndeshjes ndaj Crotones

Skuadra e Piolit po kompletohet dita ditës, një tjetër lojtar rikthehet në stërvitje.

Matteo Gabbia thuhet se është rikuperuar nga lëndimi i tij i gjurit dhe është rikthyer në seancat stërvitore me Milanin këtë javë.

Stefano Pioli ka marrë një lajm të mirë gjatë ditës së sotshme për rikthimin e Gabbias në trajnim, ku Tuttsport ka zbuluar se italiani i ri është rikuperuar nga lëndimi i ligamentit të gjurit të majtë.

21 vjeçari, i cili kishte zhvilluar vetëm gjashtë ndeshje në Serie A këtë stinor, do të rikthehet të luajë përsëri për Rosonerët.

Qendërmbrojtësi do mundohet të rikthehet për ndeshjen e 13 shkurtit ndaj Spezias, ose për atë të Evropa Ligës më 18 shkurt ndaj Red Star Belgrade.

Ndërsa, këtë fundjavë Milani do të përballet me Cutronen.

TAGS