Milan me transferë ‘bombë’ nga Barcelona

Milan me transferë ‘bombë’ nga Barcelona

Miralem Pjanic dhe Barcelona janë të gatshëm të ndajnë rrugët, dhe Milan thuhet se është një nga ekipet e vëmendshme ndaj situatës.

Sipas asaj që TMW po raporton se kjo javë mund të jetë vendimtare për konfirmimin e lamtumirës së Pjanic pas vetëm një sezoni me Blaugrana, përcjell ORAinfo.

Ronald Koeman e konsideron lojtarin boshnjak të jetë jashtë projektit të tij teknik dhe lojtari ëndërron të kthehet në Juventus me Max Allegri trajnerin kryesor.

Ai është duke pritur për një shenjë nga Torino, por përparësia e tyre për mesfushën aktualisht është Manuel Locatelli, kështu që Pjanic dhe shoqëruesit e tij po dëgjojnë në mënyrë të pashmangshme oferta nga klube të tjera të interesuara, konkretisht Inter dhe Milan.
Tottenham është i etur sepse ish drejtori i Juventusit Fabio Paratici është në krye, dhe klubi i Londrës veriore ka kërkuar informacion.

Barça është i gatshëm ta lëshojë atë falas (ose pothuajse), duke i dhënë fund kontratës së tij për të hequr qafe kontratën e tij prej 7.5 milionë euro për sezon dhe për të ulur më tej faturën e pagave për të arritur marrëveshjen e re të Lionel Messit. /ORAinfo/

TAGS