Milan me mungesa të mëdha kundër Fiorentinës, formacionet

Milan me mungesa të mëdha kundër Fiorentinës, formacionet

Milani pa Ibrahimovicin dhe me shumë mungesa të tjera kundër Fiorentinës.

Milani do të mbështetet në Ante Rebic, Brahim Diaz dhe Sandro Tonali në një kohë krize lëndimesh, derisa Fiorentina në Franck Ribery, Jose Callejon dhe Dusan Vlahovic.

Milani ka mundësi ta rrisë në pesë pikë epërsinë ndaj rivalëve në krye të renditjes në Serie A, nëse e mund Fiorentinën sot në San Siro.

Trajneri Stefano Pioli do të mungojë përsëri shkaku i Covid-19, bashkë me ndihmësin e vet, prandaj Daniele Bonera do ta drejtojë skuadrën.

Shkaku i lëndimeve do të mungojnë Zlatan Ibrahimovic, Rafael Leao, Samu Castillejo dhe Ismael Bennacer.

Prandaj kuqezinjtë do të luajnë me Diaz dhe Rebic në sulm dhe do të ndihmohen nga Tonali në mesfushë.

Formacionet zyrtare:

Milan: G Donnarumma; Calabria, Kjaer, Romagnoli, Theo Hernandez; Tonali, Kessie; Saelemaekers, Calhanoglu, Brahim Diaz; Rebic

Fiorentina: Dragoëski; Milenkovic, Caceres, Pezzella, Biraghi; Pulgar, Castrovilli, Amrabat; Callejon, Vlahovic, Ribery

TAGS