Milan me këtë formacion synon ta mposht Sampdorian

Milan me këtë formacion synon ta mposht Sampdorian

Sonte (e hënë) do të zhvillohet takimi mes Sampdorias dhe Milanit, e vlefshme për xhiron e parë në Seria A.

Dy skuadrat italiane duan vetëm pikët e plota që të nisin këtë edicion me ‘këmbë’ të mbarë, shkruan lajmi.

Formacionet tashmë janë bërë zyrtare:

Sampdoria: Audero; Bereszynski, Yoshida, Colley, Augello; Thorsby, Ekdal; Candreva, Gabbiadini, Damsgaard, Quagliarella

Milan: Maignan; Calabria, Kjaer, Tomori, Theo Hernandez; Tonali, Krunic; Saelemaekers, Brahim Diaz, Rafael Leao; Giroud

Ndeshja nis në ora 20:45.

TAGS