Milan ka një talent të madh

Milan ka një talent të madh

Drejtuesit e Milanit po ndjekin nga afër zhvillimin e sulmuesit Lorenzo Colombo dhe janë të kënaqur me atë që po shohin.

Pas një huazimi të vështirë te Cremonese në gjysmën e dytë të sezonit të kaluar, Milani mori vendimin të largonte sërish Colombo në mënyrë që të merrte disa minuta më shumë nën rripin e tij.

Ai me siguri ka bërë një përshtypje në SPAL pasi presidenti i tyre e cilësoi atë si sulmuesin më të mirë në ligë gjatë një interviste të fundit.

Edicioni i sotëm i mëngjesit i Tuttosport i kushtoi një pjesë të vogël adoleshentit me titull: “Colombo një fenomen: ai ka rezervuar një vend në Milanin e së ardhmes”, përcjell ORAinfo.

Colombo po shfaqet në Serie B me 5 gola në 12 ndeshje deri tani, ndërsa SPAL shpreson të kthehet në ligën e parë.

Ndërkohë, drejtorët Paolo Maldini dhe Ricky Massara po e ndjekin me vëmendje të madhe rritjen e tij dhe ka të ngjarë të ndihen shumë të lumtur me vendimin që morën për ta huazuar në një ekip ku ai po merr kohë të mira loje, i përshtatet sistemit dhe mund të vazhdojë zhvillimin e tij. /ORAinfo/