Milan has në konkurrencë të madhe për transferimin e yllit të madh

Milan has në konkurrencë të madhe për transferimin e yllit të madh

Një nga lojtarët më të përfolur gjatë ditëve të fundit në lidhje me Milanin ka qenë anësori i Rubin Kazan, Khvicha Kvaratskhelia.

Është raportuar gjatë fundjavës nga Metaratings ru se Kvaratskhelia do të vazhdojë karrierën e tij në Itali pasi Milani ishte shumë afër përfundimit të një marrëveshje, me ish-mbrojtësin e Rossonerëve Kakhaber Kaladze që kishte ndihmuar operacionin.

Sipas më të fundit nga Calciomercato.com, Kvaratskhelia është një nga lojtarët e rinj më interesantë dhe të përfolur të momentit, një anësor sulmues 20-vjeçar i aftë të luajë në të dy krahët, i cili mund të mundë një njeri me driblim dhe mund rezultatin, përcjell ORAinfo.

Shtypi rus ka folur për negociata të avancuara mirë midis shoqëruesit të sulmuesit dhe Milanit, por raporti pretendon se situata është krejt e ndryshme. Kvaratskhelia ka qenë në fletoren e skautëve të Rossonerit për disa kohë, por për Maldini dhe Massara ai nuk është një përparësi.

Rubin Kazan dëshiron 18-20 milionë euro për të shitur dhe ai është gjithashtu një lojtar jo-BE (Gjeorgjia nuk është në Bashkimin Evropian) kështu që pas blerjes së Tomorit nga Chelsea, Milano do të përdorte lojën e tyre të fundit, e cila do të parandalonte ardhjen e Kaio Jorge nga Santos.

Destinacioni më i mundshëm nuk është në të vërtetë në Itali, por më tepër Anglia ose Gjermania pasi Tottenham, Bayer Leverkusen dhe Borussia Moenchengladbach e pëlqejnë atë. /ORAinfo/

TAGS