Milan gjen zëvendësuesin e Kessie, kushton 50 milionë euro

Milan gjen zëvendësuesin e Kessie, kushton 50 milionë euro

Milan ka bërë gati 50 milionë euro për zëvëndësuesin e Kessie.

Milan po studion mundësitë dhe kushtet që ka për merkatot e ardhshme.

Rossonerët deri më tani i kishin të qarta politikat e tyre në merkato, emra të rinj dhe jo shumë të shtrenjtë ku klubi mund të varet në ta për të ardhmen.

Mirëpo e ardhmja e paqartë e Franck Kessie ka sforcuar drejtuesit e skuadrës veriore që të bëhen gati për një transferim të shtrenjtë.

La Gazzetta dello Sport ka bërë të ditur që objektivi kryesor i Milanit është Ioao Palhinha, epiqendra e Sporting por që kapë vlerën e 50 milionë eurove.

Dy objektivë të tjerë të Rossonerëve janë edhe Vitinha i Portos dhe Paulo Bernardo i Benficas.

TAGS