Milan gjen zëvendësuesin e Hakan Calhanoglut

Milan gjen zëvendësuesin e Hakan Calhanoglut

AC Milan pritet ta rikthej interesimin për yllin e Udineses Rodrigo De Paul, por ata duket se do të përballen me konkurrencë të fortë.

Sipas PianetaMilan, Rossonerët mund të gjenden të detyruar të blejnë një mesfushor të ri sulmues në muajt e ardhshëm, pasi Hakan Calhanoglu gjithnjë e me shumë pritet të largohet nga Milan, përcjell ORAinfo.

Prandaj Milan do të shënjestrojë De Paul në dritaren tjetër të verës, dhe ideja është duke u forcuar pasi Real Madrid duket i gatshëm të rikthejë Brahim Díaz pas magjisë së tij të huazimit në fund të sezonit.

Kërkesa nga Udinese për argjentinasin është 30-40 milionë euro, një shifër që ata mendojnë se mund ta kërkojnë sepse ai është nën kontratë deri më 30 qershor 2024.

Friulianët e dinë shumë mirë që ka një numër klubesh të interesuar për lojtarin.

Milani po monitoron situatën e tij me shumë kujdes dhe në rast se nuk gjendet një marrëveshje me Calhanoglu për rinovimin, ata mund të kthehen tek De Paul.

Drejtori teknik Paolo Maldini është një admirues i madh, por Juventus, Inter dhe Napoli janë gjithashtu të etur për shëbrimet e lojtarit. /ORAinfo/

TAGS