Milan gjen zëvendësuesin e Diaz, ka gati goditjen brenda Serie A-së

Milan gjen zëvendësuesin e Diaz, ka gati goditjen brenda Serie A-së

Brahim Diaz në krizë: Milan ka gati goditjen brenda Serie A-së.

Brahim Diaz nuk po kalon nëpër një formë të mirë kështu që drejtuesit e Milanit po përgatiten për një goditje brenda Serie A-së.

Këto janë javë që vendosin sezonin për Stefano Piolin në mes të sezonit dhe merkatos së transferimeve.

Në qoftë se Brahim Diaz vendos që të shitet diku tjetër atëherë emri që do ta zëvëndësojë atë është gati.

Bëhet fjalë për mesfushorin sulmues të Atalantas, Ruslan Malinovskyi i cili është shndërruar në njërin prej futbollistëve kryesorë të skuadrës bergamase.

Me një kontratë që i skadon vitin e ardhshëm, Rossonerët janë të gatshëm që të hidhen në sulm ku për transferimin e tij ata duhet që të ofrojnë deri në 30 milionë euro.