Milan e transferon këtë lojtar në Serie C!

Milan e transferon këtë lojtar në Serie C!

AC Milan ka huazuar mbrojtësin kryesor të Primavera, Riccardo Oddi në Serie C.

Ai është transferuar të ekipi AC Trento në mënyrë që të fitojë përvojë më shumë sezonin e ardhshëm.

Në një deklaratë në faqen e tyre zyrtare, Trento konfirmoi se ata kanë nënshkruar me Oddin në formë huazimi, përcjell ORAinfo.

‘AC Trento 1921’ e mirëpriti lojtarin dhe i uron fatin më të mirë në fanellën e Gialloblu. Duke qenë se Oddi është tani 19 vjeç, paraqet një shans të mirë për të pasur sa më shumë minutazh.

Mbrojtësi i majtë ka luajtur 47 herë për ekipin Primavera në të gjitha garat, pasi ka luajtur gjithashtu për anët e Rossonerëve U17 dhe U18.

Sipas Transfermarkt, ai është vetëm nën kontratë deri në vitin 2022 që do të thotë se kjo periudhë kredie mund të jetë vendimtare nëse ai merr një marrëveshje finale me ekipin e parë të Milanit. /ORAinfo/

TAGS