Milan e ka gati blerjen e shumëpritur

Milan e ka gati blerjen e shumëpritur

Vazhdon të ketë një numër objektivash të ndryshëm të qendërmbrojtësve të lidhur me një lëvizje në Milan përpara janarit, dhe Jhon Lucumì mbetet ende në listë.

Sipas il Corriere dello Sport, Milani po kërkon një qendërmbrojtës gjatë merkatos së tanishme, sepse ata duan që një lojtar të hyjë dhe të mbulojë Simon Kjaer ndërsa ai mungon me një dëmtim në gju që i dha fund sezonit të tij para kohe, përcjell ORAinfo.

Javët e fundit janë lidhur emrat e Sven Botman të Lille dhe Abdou Diallo të PSG-së dhe ndërkohë që ata janë në shënjestër, Jhon Lucumì konsiderohet si alternativë ndaj dy lojtarëve të përmendur tashmë.

23-vjeçari aktualisht luan për Genkun në ligën belge, ku aktualisht është në sezonin e tij të katërt, ndërsa ka bërë katër paraqitje edhe për kombëtaren kolumbiane.

Ai vlerësohet në 13 milionë euro nga Transfermarkt. /ORAinfo/