Milan dhe Inter në luftë për yllin 20 milionësh të Torinos

Milan dhe Inter në luftë për yllin 20 milionësh të Torinos

AC Milan dhe Inter janë të dy të interesuar për nënshkrimin e mbrojtësit Wilfried Singo nga Torino.

Sipas të fundit nga TorinoGranata. it, Torino mund të zgjedhë të shesë disa nga asetet e tyre më të mira në mënyrë që të regjistrojë disa fitime kapitale nëse e shmang rënien nga Serie A këtë sezon dhe më pas mund të mbledhë fonde për të investuar në lojtarë të rinj, përcjell ORAinfo.

Andrea Belotti do të largohet si agjent i lirë siç janë gjërat, por presidenti i Torinos, Urbano Cairo e di se do të jetë në gjendje të marrë para të mira nga shitja e qendërmbrojtësit Bremer dhe mbrojtësit të djathtë Singo.

Ky i fundit është me interes si për Milanin ashtu edhe për Interin sipas raportit dhe ndërkohë që ka edhe klube të huaja të interesuara, shumë do të varet nga dëshira e lojtarit.

Raporti vazhdon duke thënë se rreth 20 milionë euro duhet të jenë të mjaftueshme për Granata për të shitur 20-vjeçarin nga Bregu i Fildisht, i cili bëri përshtypje gjatë lojës në San Siro në fillim të muajit. /ORAinfo/

TAGS