Milan dhe Barcelona në ‘luftë’ për yllin e Manchester Unitedit

Milan dhe Barcelona në ‘luftë’ për yllin e Manchester Unitedit

Milan dhe Barcelona rivalizojnë për Lingard

Gjigantët evropian, Barcelona dhe Milan kanë shprehur interesim për mesfushorin e Manchester United, Jesse Lingard.

Mesfushori ka startuat vetëm njëherë për Djajtë këtë edicion, në kupën Carabao. Por, ai ka patur impaktin e tij duke shënuar pasi u fut në ndeshje si reservist ndaj Ëest Ham dhe Neëcastle.

Megjithatë, anglezi ka kontratë me klubin anglez vetëm deri në verën e vitit 2022 teka e ka refuzuar një marrëveshje të re. Kështu që Barcelona apo Milan mund të nënshkruajnë me të si agjent i lirë gjatë verës.

TAGS