Milan- Chelsea, po ndodh shkëmbimi madh

Milan- Chelsea, po ndodh shkëmbimi madh

Super shkëmbim: Tomori mbetet te Milani, ndërsa ylli i Rosonerëve te Chelsea.

Milan dhe Chelsea mund të shkëmbejnë yjet e tyre në merkaton e verës.

Fikayo Tomori u transferua në San Siro gjatë merkatos së janarit dhe ka impresionuar Rosonerët me paraqitjet e tij.

Milan dëshiron ta blejë kartonin e Tomorit, ndërsa Chelsea ia ka kërkuar Rosonerëve kartonin e Kessie në këmbim të mbrojtësit anglez.

Vlera e Kessie dhe Tomorit është e përafërt dhe marrëveshja mund të arrihet me lehtësi.

Milan mund të heq dorë nga Kessie, pasiqë në mesfushë Rosonerët kanë disa lojtarë dhe primare për ta është përforcimi i mbrojtjes.

TAGS