Milan – Benevento, befasi në formacionet zyrtare

Milan – Benevento, befasi në formacionet zyrtare

Milan – Benevento, formacionet zyrtare

Milan do të ketë përballë skuadrën e Beneventos, ku trajner është Filippo Inzaghi.

“Rossonerët” do të kenë përballë ish-lojtarin e tyre, Inzaghin, por këtë radhë si trajner i skuadrës kundërshtare në kuadër të xhiros së 34-të të Serie A, shkruan lajmi.net.

Për “Milan, Mandzukic do të mungojë dhe përpos kroatit, ata nuk do të kenë mungesa të tjera.

Edhe Zlatan Ibrahimovic pritet të startojë nga minuta e parë.

Milani qëndron në pozitën e pestë me 66 pikë, ndërsa Benevento qëndron në pozitën e 18-të me 31 pikë, por është në garë për të mbetur në ligë me Torinon, Cagliarin Spezian e Fiorentinan.

Formacionet zyrtare të klubeve.

AC Milan: G. Donnarumma; Dalot, Tomori, Romagnoli, Hernandez; Kessié, Bennacer; Saelemaekers, Calhanoglu, Leao; Ibrahimovic

TAGS