Milan bën gati ofertën zyrtare për këtë super-lojtar

Milan bën gati ofertën zyrtare për këtë super-lojtar

AC Milan, është seriozisht i interesuar për Sven Botman dhe së shpejti do të paraqesë një ofertë zyrtare për Lille sipas raportimeve.

Gleison Bremer dhe Sven Botman janë objektivat kryesore të transferimit të AC Milan për të zëvendësuar të dëmtuarin Simon Kjaer ,përcjell ORAinfo.

Vlerësimi prej 25 milionë eurosh i Bremer nga Torino konsiderohet jorealist nga kuqezinjtë, të cilët gjithashtu nuk kanë ndërmend të bëjnë një marrëveshje shkëmbimi që përfshin Tommaso Pobega.

Kjo situatë ka detyruar AC Milan të përqendrojë të gjitha përpjekjet e tyre te Botman. Qendërmbrojtësi holandez 21-vjeçar është zgjedhja kryesore e AC Milan, por blerja e tij nga Lille nuk do të jetë e lehtë.

Lille e vlerëson Botmanin rreth 25-30 milionë euro. Një shifër e rëndë AC Milan po përpiqet të shmangë pasi shpenzoi 30 milionë për Fikayo Tomori gjashtë muaj më parë.

Megjithatë, AC Milan do të bëjë gjithçka në fuqinë e tyre për të nënshkruar me mbrojtësin e Lille./ORAinfo/