Mesut Ozil i ofrohet Juves e Interit

Unai Emery nuk llogaritë në të, ndërsa kjo ka bërë që Mesut Ozil të mëndojë largimin nga Arsenali që në afatin kalimtar.

Sipas TMW, lojtari gjerman i është vetë ofruar klubeve italiane Juventus dhe Inter.

Lojtari që e ka fituar Kupën e Botës në të shkuarën ka qenë i lidhur me këto dy klube.

Mesut Ozil me Arsenalin . (Photo by Steve Bardens/Getty Images)

Klubet italiane nuk dihet sa a do të ishin të gatshëm të paguanin pagën e gjermanit.

Lexo po ashtu:

Ozil nën drejtimin e Arsene Wenger ka qenë lojtari kryesor në skuadër, por me ardhjen e Unay Emery gjërat kanë ndryshuar.

Ai ka javë të tëra që nuk është tubuar nga trajneri në asnjë ndeshje të Ligës Premier.

Ozil në bankë . (Photo by Catherine Ivill/Getty Images)

Në fillim thuhej se lojtari ka qenë i lënduar, por tani mediat në Angli, shkruajnë se marrëdhëniet mes tij dhe trajnerit nuk janë të mira.

Ozil ka zhvilluar 13 ndeshje dhe ka shënuar tre gola. /Telegrafi/

TAGS