Messi i dërgon urim të veçantë Casillasit

Messi i dërgon urim të veçantë Casillasit

Lionel Messi nuk ka harruar t’i dërgojë mbështetje Iker Casillasit pas sulmit në zemër.

Portieri legjendar spanjoll të mërkurën ka pësuar sulm në zemër gjatë stërvitjeve me skuadrën e Portos.

Bota e futbollit janë bërë bashkë për t’i ofruar mbështetje dhe uruar shërim sa më të shpejtë Casillasit.

Në mesin e tyre është edhe Lionel Messi, i cili pas ndeshjes që Barcelona e fitoi 3:0 ndaj Liverpool, i ka dërguar përqafime Casillasit.

“I lumtur me rezultatin sonte. Por ne ende duhet të shkojmë në Anfield, një fushë shumë e vështirë, ku Liverpooli, i cili është një ekip i madh, do të shtyjë shumë”, ka shkruar Messi në Instagram, përcjell ‘lajmi.net’

“Momenti më i rëndësishëm i sezonit po vjen dhe ne duhet të jemi më të bashkuar se kurrë. Së fundmi, dëshiroj që ta shfrytëzojë rastin ti dhurojë përqafime Iker Casillas dhe i dëshirojë shërim sa më të shpejtë.”/Lajmi.net/

[embedded content]

TAGS