Mësohet se në cila ngjyra do të arrijë Samsung Galaxy S10 Lite

Mësohet se në cila ngjyra do të arrijë Samsung Galaxy S10 Lite

Samsungu po përgatit versionet Lite si për telefonin Galaxy S10 ashtu edhe për linjën telefonike Galaxy Note10.

Telefonat do të mbajnë përcaktimet SM-G770F dhe SM-N770F. Note10 Lite është ende një mister, por dihet diçka më shumë rreth Galaxy S10 Lite.

Samsung Galaxy S10 Lite mund të jetë një emër tjetër për Galaxy A91. Telefoni do të jetë në dispozicion në ngjyra të bardhë, të zezë dhe blu. Këto janë ngjyra “Prism”, si Galaxy S10, të cilat krijojnë një gradient të vogël (në foto).

Spekulimet për Galaxy S10 Lite tregojnë atë që kemi dëgjuar për A91 kur bëhet fjalë për specifikimet. Pajisja pritet të ketë çip Snapdragon 855, 8/128 GB për RAM dhe ruajtje, bateri 4500mAh me karikim 45W të shpejtë. Kur bëhet fjalë për kamerat, pritet një sensor kryesor 48MP, një aparat ultra i gjerë 12MP dhe një sensor i thellësisë 5MP në pjesën e pasme, si dhe një kamerë selfie 32MP.

Ekrani do të jetë me madhësi 6,7 inç, me një panel 1080p + Super AMOLED. Ekrani i lartpërmendur është më i madh se ai i Galaxy S10 + (6.4 “) dhe i përmasave të ngjashme me S10 5G (6.7”).

TAGS