Menagment Elliot jep dritën jeshile, Milan në verë transferon talentin e madh brazilian

Menagment Elliot jep dritën jeshile, Milan në verë transferon talentin e madh brazilian

Menaxhimi i Elliott i beson plotësisht Paolo Maldini në kryerjen e projektit të Milanit.

Drejtori teknik është afër nënshkrimit të një lojtari tjetër.

Sipas TMË, trajneri kryesor Stefano Pioli dhe sulmuesi Zlatan Ibrahimovic nuk shihen si katalizatorët e vetëm të projektit që fondi amerikan dëshiron të kryejë sepse mbi të gjitha ekziston drejtori teknik Paolo Maldini, përcjell ORAinfo.

Sipas raportit, vizioni i Maldinit është i qartë: lojtarë të rinj, futboll tërheqës, udhëzime teknike dhe blerje të synuara të lojtarët.

Si rezultat, planifikimi për sezonin 2021-22 tashmë ka filluar dhe Milani ka arritur një marrëveshje në parim me Otavio, një mesfushor sulmues 25-vjeçar nga Porto.

Braziliani 25-vjeçar ka 17 gola dhe 45 asistime në 166 ndeshje konkurruese për Porto, dhe kontrata e tij po skadon kështu që ai ka kohë për të dëgjuar kundër-ofertat, por Milan duket i vendosur dhe lojtari duket se e ka marrë tashmë vendimin. /ORAinfo/

TAGS