Më në fund vjen një lajm i mirë për Barcelonën

Më në fund vjen një lajm i mirë për Barcelonën

Aguero e Dembele rikthehen në nëntor

Sergio Aguero dhe Ousmane Dembele nuk do të jenë të gatshëm deri në muajin nëntor.

Sipas së përditshmes spanjolle “AS”, sulmuesi Aguero mund të rikthehet në stërvitje në mesin e muajit tetor, por ndeshjen e tij të parë zyrtare me Barcelonën do ta luajë në muajin nëntor.

Edhe sulmuesi francez, Dembele nuk do të jetë i gatshëm për të ndihmuar skuadrën deri në muajin nëntor.

Aguero iu bashkua Barcelonës si lojtar i lirë gjatë kësaj vere nga Manchester City, ndërsa Dembele ka disa muaj që është i lënduar.

TAGS