Mbappe zbulon personin që e bindi të qëndrojë në PSG

Mbappe zbulon personin që e bindi të qëndrojë në PSG

Kylian Mbappe, ka zbuluar se një bisedë me presidentin francez Emmanuel Macron ka kontribuar në vendimin e tij për të refuzuar Real Madridin dhe për të nënshkruar një kontratë të re me Paris Saint-Germain.

Sulmuesi pritej gjerësisht të bashkohej me Los Blancos në një transferim të lirë këtë verë pas skadimit të marrëveshjes së tij në Parc des Princes, përcjell ORAinfo.

Sidoqoftë, Mbappe mahniti botën e futbollit të shtunën duke vendosur stilolapsin në letër në një shtesë në kryeqytetin francez. Kjo e bën 23-vjeçari të qëndrojë te PSG deri në vitin 2025.

Marrëveshja e re vlen rreth 1 milion £ në javë dhe Mbappe fitoi një tarifë astronomike nënshkrimi prej rreth 100 milion £.

Duke folur në një konferencë për shtyp të hënën, francezi zbuloi se kishte folur me presidentin Macron për vendimin e tij, e me sa duket që politikani të kishte ndikuar në vendimin e tij për të qëndruar në Paris./ORAinfo/