“Mbappe do të mbetet te PSG”

“Mbappe do të mbetet te PSG”

E ardhmja e Mbappes ende nuk duhet e qartë.

Ish-ylli i Real Madridit, Geremi, beson se Kylian Mbappe nuk ka gjasa të largohet nga Paris Saint-Germain për në kryeqytetin spanjoll,përcjell ORAinfo.

“Pikëpamja ime personale është se për mua nuk mendoj se do të jetë e mundur. Më kujtohet Mbappe në fillim duke thënë ‘dëshira ime është të luaj me futbollistin më të madh në botë. Tani, kur shikoni skuadrën e Paris Saint-Germain, ai e ka atë atje. Unë nuk mendoj se ai do të lëvizë kur të ketë të gjithë lojtarët më të mirë në botë dhe të shkojë në një klub tjetër të madh. ka shpjeguar Geremi për mediat spanjolle./ORAinfo/