Marcelo: Po bëjmë gjithçka për ta fituar La Ligën, por është shumë e vështirë

Liga elitare spanjolle, La Liga, është bërë një garë shumë e vështirë në ditët e sotme, sipas mbrojtësit të Real Madridit, Marcelo, skuadra e të cilit e humbi udhëheqësinë pas humbjes tronditëse kundër Real Mallorca.

Real Madridi u mund 1:0 nga Mallorca të dielën dhe tani ngel
një pikë prapa liderit dhe rivalit të përjetshëm, Barcelonës, transmeton Gazeta
Express.

Marcelo u rikthye në këtë ndeshje nga lëndimi dhe tha se pa
gjëra pozitive në paraqitjen e Madridit.

“Humbëm, po duhet ta vazhdojmë përpara”, tha Marcelo pas
ndeshjes.

“Na dhemb sepse luajtëm mirë. Duhet të luajmë mirë deri në fishkëllimën
e fundit. I kemi fituar disa ndeshje edhe pse na mungonte diçka”, shtoi ai.

“Po bëjmë gjithçka që është e mundur për ta fituar La Ligën,
por është shumë e vështirë në këtë kohë”, theksoi ai. /Gazeta Express/  

BURIMI: https://www.gazetaexpress.com/sport/