Manchester City dhe Liverpool fitojnë, vazhdojnë t’i qëndrojnë prapa Chelseat

Manchester City dhe Liverpool fitojnë, vazhdojnë t’i qëndrojnë prapa Chelseat

Nuk gabojnë City dhe Liverpooli, vazhdojnë t’i qëndrojnë prapa Chelseat.

City dhe Liverpooli kanë rrëmbyer pikë të tjera në xhiron e 14 në Premierligë.

City ka arritur që ta und 2-1 në udhëtim Aston Villën, derisa Liverpooli e ka fituar derbin kundër Evertonit me rezultatin 4-1, raporton Gazeta Express.

Ruben Dias dhe Bernardo Silva shënuan për fitoren e ekipit të Pep Guardiolës.

Që të dy shënuan gola të bukur.

Në anën tjetër për vendasit, golin e nderit e shënoi Watkins.

Në anën tjetër, Liverpooli i ka dhënë leksione rivalit të qytetit, Evertonit, duke e mundur 4-0.

Salah shkëlqeu në këtë mbrëmje me dy gola, derisa shënuan edhe Henderson dhe Jota, derisa për vendasit shënoi Gray.

Me këto fitore, City dhe Liverpooli kanë shkuar në kuotën e 32 pikëve, respektivisht 31 – derisa Chelsea ka 33.

TAGS