Manastirliu: Tre veprimet e thjeshta që duhet të bëjmë çdo ditë për ta mundur COVID-19

Manastirliu: Tre veprimet e thjeshta që duhet të bëjmë çdo ditë për ta mundur COVID-19

Teksa numri i viktimave dhe rasteve të reja me COVID-19 rritet dita ditës, ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu ka një tjetër apel për qytetarët.Me anë të një postimi në ‘Facebook’, Manastiriu këshillon të respektohen tre veprime të thjeshta çdo ditë me qëllim që ta mundim COVID-19.

STATUSI I PLOTË

Lutemi respektoni këto tre veprime të thjeshta, çdo ditë, për t’ju bashkuar përpjekjes së mjekëve dhe infermierëve, për t’a mundur COVID19

↔️Respekto distancën

Vendose maskën

Ruaj higjienën vetjake dhe kolektive

#RespektoniRregullat

#RuaniShëndetin

Publiée par Ogerta Manastirliu sur Dimanche 12 juillet 2020