Man City – Tottenham, këto pritet të jenë formacionet shartuese

Man City – Tottenham, këto pritet të jenë formacionet shartuese

Ndeshja më interesante e javës së 24-të në Premierligë do të jetë ajo mes Manchester City dhe Tottenham.

Dy kundërshtarët e vjetër, Pep Guardiola dhe Jose Mourinho do të përballën sërish me njëri tjetrin.

Citizens janë duke kaluar në formën e tyre më të mirë ndonjëherë, ndërsa Spurs në anën tjetër janë duke pasur probleme.

Formacionet e mundshme janë këto:

Manchester City: Ederson; Cancelo, Stones, Laporte, Zinchenko; Rodri, Gundogan, Silva; Mahrez, Sterling, Foden

Tottenham Hotspur: Lloris; Doherty, Alderëeireld, Rodon, Davies; Hojbjerg, Sissoko; Lucas Moura, Ndombele, Son; Kane

TAGS