Man City po e transferon yllin e Bundesligës

Man City po e transferon yllin e Bundesligës

Duke luajtur për Borussia Monchengladbach që nga viti 2017/18, mesfushori mbrojtës zviceran 25-vjeçar, Denis Zakaria, i cili refuzoi klubin gjerman me sa duket një herë e përgjithmonë ofertën e tyre të shumtë të zgjatjes, duket sikur e ka vendosur dhe me sa duket dëshiron të largohet, ndoshta edhe në gjysmë të sezonit.

Për këtë qëllim, drejtuesit e Manchester City janë në rrugën e tyre për të bërë një lëvizje që ka rëndësi, gjatë dritares së ardhshme të dimrit, dhe për të siguruar nënshkrimin e yllit të Bundesligës,përcjell ORAinfo.

Aktualisht në një marrëveshje me Die Fohlen deri në qershor 2022, Zakaria, i cili përndryshe ka të ngjarë të largohet si një lëvizje e lirë verën e ardhshme, ende gjurmohet nga një grup më shumë klube, duke përfshirë Juventus, Inter Milan, AS Roma, Arsenal, Bayern Munich dhe Real. Madridi./ORAinfo.