Maldini sjellë 2 emra të mëdhenj në janar

Maldini sjellë 2 emra të mëdhenj në janar

‘Sprinti për Scudetton’: Maldini sjellë 2 blerje të reja në janar.

Skuadra e Milanit e ka filluar këtë sezon në mënyrën më të mirë dhe është në garë për Scudetton.

Maldini dhe Massara besojnë plotësisht në një triumf në Serie A dhe për këtë arsye janë duke bërë gati një transferim të dyfishtë gjatë afatit të janarit.

Do të kërkohet të intervenohet në repartin e mesfushës dhe dy ardhjet e reja pritet që të jenë nga Ligue 1.

Emri i parë është i atij të Renato Sanches, futbollist i Lille.

Marrëdhëniet e mira të Rossonerëve me francezët kanë bërë që optimizmi për një transferim të tillë të mbizotërojë tek skuadra e Piolit.

Ndërkohë që emri tjetër është i atij të Yacine Adli nga skuadra e Bordeaux i cili më herët ka qenë nën pronësinë e Rossonerëve dhe tashmë po punohet për një marrëveshje të re për rikthimin e tij në San Siro.