Maldini po e transferon super lojtarin nga Dortmundi

Maldini po e transferon super lojtarin nga Dortmundi

Maldini transferon me parametra 0 nga Borussia Dortmund.

Milan dëshiron që këtë verë të nënshkruajë me talentin e Borussia Dortmund, Vasco Walz mirëpo për të arritur deri tek ai duhet që të mposhtë konkurencën edhe të Barcelonës.

Filozofia e Milanit në këtë merkato është shumë e thjeshtë: Është e fokusuar tek talentet e rinj por edhe tek futbollistët me përvojë.

Walz ka një kontratë që mbaron në fund të këtij sezoni dhe është një mundësi e artë për Milanin e cila duhet të përballet me Barcelonën për të arritur deri tek ai.

Ai luan në rolin e mesfushori qëndror dhe në të ardhmen pritet të jetë futbollist kyç i Rossonerëve.

TAGS