Maldini po e transferon ish futbollistin e Interit

Maldini po e transferon ish futbollistin e Interit

Dalot drejt largimit, Maldini transferon ish futbollistin e Interit.

Ish futbollisti i Interit ka përfunduar në shënjestrën e Paolo Maldinit.

Milan sot fitoi me rezultat 0-2 në transfertën me Veronën, ndërsa golin e dytë për Rosonerët e shënoi Diogo Dalot.

Edhe përkundër golit të shënuar Dalot sipas të gjitha gjasave do të rikthehet te Manchester United.

Calcio Mercato, raporton se Maldini ka gjetur zëvendësuesin dhe bëhet fjalë për Sime Vrsaljkon.

Vrsaljko nuk bën pjesë në planet e Simeones dhe Milan mund ta transferojë kroatin për një shifër modeste prej 5 milionë eurove.

TAGS