Maldini në aksion, po e sjell në ‘San Siro’ sulmuesin 21 vjeçar

Maldini në aksion, po e sjell në ‘San Siro’ sulmuesin 21 vjeçar

Milani po kërkon një sulmues të ri në treg dhe me sa duket ia ka vënë syrin sulmuesit të Toulouse Amine Adli.

Ai mund të ishte profili perfekt për sistemin e Stefano Pioli falë shkathtësisë së tij në sulm.

21-vjeçari, i cili shënoi shtatë gola dhe asistoi një tetë shtesë në Ligue 2 këtë sezon, mund të luajë si sulmues i dytë dhe si krah i djathtë, përcjell ORAinfo.

Për Milanin, ai mund të jetë kështu plotësimi perfekt i skuadrës për të tashmen dhe të ardhmen.

Sipas Gianluca Di Marzio, duke folur drejtpërdrejt në Sky Italia natën e kaluar, Rossonerët tashmë kanë bërë një ofertë për Adli: nënshkrimi i përhershëm me vlerë 5 milionë euro plus bonuse.

Aktualisht, Paolo Maldini dhe Ricky Massara po presin një përgjigje. /ORAinfo/

TAGS