Maldini ndërron mendje për sulmuesin e madh

Maldini ndërron mendje për sulmuesin e madh

Milani po kërkon një sulmues të zgjedhjes së tretë në treg dhe ka qenë i lidhur shumë me Kaio Jorge në javët e fundit.

Sidoqoftë, duket se Rossonerët mund të humbin, me Juventusin gjithashtu të interesuar.

Sipas MilanNews, Milani ka punuar për sulmuesin brazilian për disa javë dhe madje ka një marrëveshje në parim me lojtarin dhe agjentët e tij, përcjell ORAinfo.

Sidoqoftë, situata është ende shumë e komplikuar.

Juventusi ka hyrë në garë dhe ka arritur të bëjë që Kaio Jorge të nënshkruajë një para-marrëveshje. Milani nuk do të marrë pjesë në asnjë ankand dhe strategjia e tyre nuk do të ndryshojë vetëm sepse Bianconerët janë rritur.

Rossonerët ose do të nënshkruajnë të riun në një transferim falas ose menjëherë, por me kompensimin minimal duke shkuar te Santos dhe jo një shumë të çmendur.
Nëse ata nuk arrijnë ta nënshkruajnë atë, atëherë ata do të kalojnë në profile të tjera, pasi janë të etur të marrin një sulmues të tretë. /ORAInfo/

TAGS