Maldini me super transfer nga Tottenham

Maldini me super transfer nga Tottenham

Mourinho jep lejen: Milan transferon yllin e Tottenham.

Jose Mourinho tashmë ka marrë një vendim për të lejuar transferimin e Erik Lamelas tek skuadra e Milanit e cila është duke shfaqur interesim të madh për të.

Argjentinasi i lindur në vitin 1992 është një mundësi shumë e mirë për Milanin e cila me anë të tij mund të përforcojë krahun e djathtë të sulmit.

Castillejo nuk ka bindur aspak me paraqitjet e tij dhe spanjolli pritet të largohet këtë verë dhe vendin e tij do ta zërë pikërisht Erik Lamela.

Mourinho nuk e ka ndërmend që të ndalë një transferim të tillë për shkak se futbollisti nuk bën pjesë më në planet e tij.

TAGS