Maldini ia bën ‘mat’ Interit për Kessien, zbulohet e vërteta

Maldini ia bën ‘mat’ Interit për Kessien, zbulohet e vërteta

“Milani rrit ofertën për Kessie, i afrohet pretendimeve…”

Milani nuk dëshiron të humbasë Franck Kessie, kontrata e të cilit pritet të skadojë në qershor 2022. Një rast i ngjashëm me ato të Gianluigi Donnarumma dhe Hakan Calhanoglu nuk do të përsëritet…

Klubi kuqezi ka qenë në kontakt me agjentin e lojtarit për disa kohë për të gjetur një marrëveshje ekonomike.

Deri më tani Paolo Maldini dhe Frederic Massara kanë arritur aq larg sa të ofrojnë rreth 4-4.5 milion euro në sezon, praktikisht duke dyfishuar pagën aktuale prej 2.2 milion eurosh vjetore. Por kërkesa është për 6 milion.

Sipas asaj që u zbulua nga gazetari sportiv Andrea Longoni, Milani është gati të shkojë aq larg sa të ofrojë deri në 5.5 milion euro në sezon për të mbajtur Kessie.

Një lloj propozimi që mund të jetë i mjaftueshëm për të rrëmbyer po të mesfushorit dhe agjentëve të tij.

Priten konfirmime, por duke vendosur një pagë të tillë në tryezë ka një shans të mirë për të arritur tymin e bardhë.

Ish-mesfushori i Atalanta është një element kryesor i ekipit të Stefano Pioli dhe ekziston dëshira për ta mbyllur akordin me sukses.

Drejtuesit dhe pronësia Elliott janë të vetëdijshme se është e nevojshme të bëhet një përpjekje ekonomike, sepse Kessie mund të ketë propozime të pasura nga Premier League dhe është e rëndësishme të shpejtohen negociatat për të parandaluar që ndonjë klub të hyjë dhe të ndryshojë mendjen e lojtarit.
Franck gjithmonë ka thënë se është shumë krenar që ka veshur fanellën kuqezi dhe ka shprehur dëshirën e tij për të vazhduar ta veshë për disa vite të tjera.

TAGS