Maldini do të tentojë transferimin e super sulmuesit meksikan

Maldini do të tentojë transferimin e super sulmuesit meksikan

AC Milan ishte shumë i lidhur me një lëvizje për Jesus Corona gjatë merkatos së verës dhe historia mund të mos ketë përfunduar ende.

Sipas il Corriere dello Sport, Milani është gjithashtu i vëmendshëm ndaj mundësive që mund t’u ofrojë tregu i transferimeve të lira, me lëvizjet e Bosman që duket se janë tendenca e re, përcjell ORAinfo.

Ka disa lojtarë që i interesojnë kuqezinjtë, dhe ndoshta nuk është çudi që Jesus Corona është një prej tyre.

Milani u përpoq ta merrte atë nga Porto verën e kaluar, por vlerësimi i tyre prej rreth 15 milionë euro bëri që Paolo Maldini dhe Ricky Massara të hiqnin dorë nga ndjekja e tyre.

Megjithatë, me marrëveshjen e tij që do të skadojë më 30 qershor, skenari mund të ndryshojë përsëri.

Duket se meksikani do të largohet nga skuadra portugeze dhe për këtë arsye nuk do të rinovojë që do të thotë se mund të lëvizë pa asnjë kosto, dhe duke qenë se mund të luajë si krah i djathtë dhe si mesfushor sulmues, Maldini dhe Massara tërhiqen nga shkathtësia e tij. /ORAinfo/