Madridi ekipi më me ndikim në Spanjë

Madridi ekipi më me ndikim në Spanjë

Real Madridi, është një biznes po aq sa një klub futbolli, dhe krenohet me këtë.

Pesha e tyre komerciale është një pjesë e rëndësishme e identitetit të tyre, dhe një raport në Diario AS ka zbuluar se Madridi është i dyti pas Zara -s duke qenë marka më me ndikim në Spanjë, përcjell ORAinfo.

Zara, një markë veshjesh që i përket Grupit Inditex, u vlerësua si marka më me ndikim në Spanjë nga 29.46% e të anketuarve sipas një studimi të përgatitur nga DataCentric. Madridi është i dyti duke marrë 26.02% të votave, me zinxhirin e supermarketeve Mercadona në vendin e tretë me 13.90%. Barcelona dhe Banco Santander gjithashtu u renditën lartë, por disi nga tre të parët.

Në fushë, Madridi ka shijuar një fillim të shpejtë të sezonit. Ata janë në krye të La Liga-s në kohën e dhe vetëm mbrëmë mundën Mallorca 6-1 në Santiago Bernabeu të sapo rinovuar. Rezultati i bëri ata të kërcejnë rivalët e tyre të qytetit dhe kampionët e sezonit të kaluar Atletico Madrid. Në Ligën e Kampionëve, skuadra e Carlo Ancelotti fitoi ndeshjen e parë të sezonit, kundër Interit. /ORAinfo/

TAGS