Lufta ndaj COVID-19 bën bashkë Rita Orën dhe Dua Lipën, ja projekti i ri muzikor

Lufta ndaj COVID-19 bën bashkë Rita Orën dhe Dua Lipën, ja projekti i ri muzikor

Një projekt muzikor bamirësie do të realizohet nga 23 yje të pop-it, për të mbledhur para për fondin lehtësues për pasojat e COVID-19.

Coveri i këngës së Foo Fighters ‘Times Like These, duke përdorur “telefona, tenxhere, tiganë dhe kitara akustike”, sipas producentit Fraser T Smith, përmban artistë si Dua Lipa, Coldplay’s Chris Martin, Rita Ora dhe Ellie Goulding.

Të ardhurat nga projekti do të shfrytëzohen për të ndihmuar njerëzit në Britaninë e Madhe të prekur nga kriza e koronavirusit. Fitimet nga dëgjuesit ndërkombëtarë do të shkojnë në Fondin e Reagimit të Solidaritetit të Covid-19 të Organizatës Botërore të Shëndetit.

Artistët që do të marrin pjesë në projekt:

1-5 Seconds of Summer

2-AJ Tracey

3-Anne-Marie

4-Bastille

5-Biffy Clyro

6-Celeste

7-Chris Martin of Coldplay

8-Dermot Kennedy

9-Dua Lipa

10-Ellie Goulding

11-Grace Carter

12-Hailee Steinfeld

13-Jess Glynne

14-Mabel

15-Paloma Faith

16-Rag’n’Bone Man

17-Rita Ora

18-Royal Blood

19-Sam Fender

20-Sean Paul

21-Sigrid

22-Yungblud

23-Zara Larsson

TAGS