Lojtari i Napolit del pozitiv në testin për koronavirus

Lojtari i Napolit del pozitiv në testin për koronavirus

Fabian Ruiz rezulton pozitiv ndaj COVID-19.

Mesfushori i Napolit, Fabian Ruiz, ka rezultuar pozitiv në testimin e fundit ndaj COVID-19.

Fabian Ruiz ka rezultuar pozitiv ndaj COVID-19 në testimin e fundit të kryer tek skuadra e Napolit, transmeton lajmi.net.

Napoli ka njoftuar përmes një komunikate për medie se të gjitha testet kanë rezultuar negative përpost Fabian Ruiz.

Spanjolli do humbasë duelin ndaj Fiorentinës poashtu edhe duelin e Supercoppa Italiana, ndaj Juventus.

Lojtari është vetizoluar dhe është duke ndjekur protokollin anti-COVID-19

TAGS