Liverpool,PSG e Tottenham i vihen pas yllit të Milanit

Liverpool,PSG e Tottenham i vihen pas yllit të Milanit

Kërkesat e Franck Kessie, kanë vënë bisedimet mbi rinovimin e tij në gatishmëri me të paktën tre klube që kanë treguar interes, thuhet në një raport.

Sipas Tuttosport , negociatat midis Milanit dhe Kessie për rinovimin e kontratës së tij që skadon në qershor 2022 është aktualisht në një ngërç pavarësisht faktit se kuqezinjtë i kanë ofruar atij një kontratë pesëvjeçare me një pagë që rritet nga € 5 milion plus bonuset, shkruan ORAinfo.

Mesfushori i Bregut të Fildishtë fiton 2.2 milion euro neto në sezon për momentin dhe dëshiron një garanci prej 6.5-7 milion € në sezon. Maldini dhe Massara janë në kontakt me agjentin e tij dhe do të vazhdojnë të negociojnë për të provuar dhe gjetur një marrëveshje, por ende diçka zyrtare nuk ka.

Në sfond, skuadrat angleze Liverpool dhe Tottenham janë të etur për nënshkrimin e 24-vjeçarit, pa harruar interesimin e Paris Saint-Germain, të cilët janë gjithmonë të vëmendshëm ndaj transferimeve falas. /ORAinfo/

TAGS