Liverpooli tenton të ‘peshkojë’ te Bayerrn Munichu, por kthehet mbrapsht

Liverpooli tenton të ‘peshkojë’ te Bayerrn Munichu, por kthehet mbrapsht

Bayern refuzon ofertën e Liverpool për Coman.

Klubi anglez Liverpool ka shfaqur interesim për futbollistin e Bayern Munchen Kingsley Coman.

Sipas ‘Gazzeta dello Sport’, Liverpool tashmë ka bërë ofrertën e parë për Coman.

‘The Reds’ kanë ofruar 35 milionë euro për sulmuesin, por ‘Bavarezët’ e kanë refuzuar pasi po kërkojnë të paktën 50 milionë euro për ta lënë të lirë futbollistin.

Interesim për 25-vjeçarin ka shprehur edhe skuadra tjetër angleze Man Utd.

Francezi, sezonin e kaluar zhvilloi 39 paraqitje me fanellën e Bayern në të gjitha garat, duke realizuar tetë gola dhe 15 asistime.

TAGS