Liverpool 4:1 Norwich, notat e lojtarëve

Liverpool 4:1 Norwich, notat e lojtarëve
23:24 | 9 Gusht 2019

Liverpooli e ka filluar sezonin 2019/20 me fitore në Premierligë, pasi e ka mposhtur në ‘Anfield Road’ Norwichin.

The Reds kanë fituar 4-1 ndaj kundërshtarit nga liga angleze, derisa në epërsi kaluan në minutën e shtatë fal autogolit nga Grant Harley.

Liverpooli në vazhdim të pjesës së parë shënoi edhe tri herë, me anë të Mohamed Salah, Virgil van Dijk dhe Divock Origi.

Golin e vetëm për mysafirët e shënoi Teemu Puki, në fund të ndeshjes.

Notat e lojtarëve për paraqitjen në këtë ndeshje i gjeni në pjesën e mëposhtme:

/Lajmi.net/

TAGS