LIVE: Shorti i Ligës së Kampionëve për fazën e eliminimit direkt

LIVE: Shorti i Ligës së Kampionëve për fazën e eliminimit direkt

Sot (e hënë) do tërhiqet shorti për fazën e eliminimit direkt në kuadër të Ligës së Kampionëve.

Pas përfundimit të fazës grupore në javën e kaluar, skuadrat që arritën të kualifikohen do mësojnë kundërshtarët për raundin 1/16 e finales.

Skuadrat që u kualifikuan si lider janë: Ajax, Bayern Munich, Juventus, Lille, Liverpool, Manchester City, Manchester United, Real Madrid.

Ndërsa, si pozitë e dytë siguruan kualifikimin: Atlético Madrid, Benfica, Chelsea, Inter Milan, Paris Saint-Germain, RB Salzburg, Sporting CP, Villarreal

Ne do t’iu mbajë të informuar për emrin e secilës skuadër që tërhiqet në kohë reale:

Kujtojmë, se ndeshjet e para të fazës së eliminimit direkt zhvillohen me 15/16 dhe 22/23 shkurt 2022, derisa ato kthyese 8/9 dhe 15/16 mars 2022.