Lëndohet Aro Muric, mësohet se sa kohë do të mungojë

Lëndohet Aro Muric, mësohet se sa kohë do të mungojë

Është lënduar Aro Muric dhe është mësuar se sa kohë do të mungojë ai.

Aro Muric do të jetë jashtë fushave për tri javë.

Skuadra e tij e re, Girona, ka raportuar se portieri i Kombëtares së Kosovës ka pësuar një lëndim muskulor në këmbën e djathtë.

Sipas njoftimit të Gironas, Muric i duhen tre javë për t’u shëruar nga ky lëndim.

21 vjeçari pritet të jetë i gatshëm për ndeshjet e nëntorit të Kombëtares së Kosovës, kundër Sllovenisë (15 nëntor) dhe Moldavisë (18 nëntor).

Muric këtë afat kalimtar është huazuar te Girona në Segunda Division në Spanjë nga Manchester City.

TAGS