Lamtumirë Inter: Hakimi te PSG, zbulohen detajet

Lamtumirë Inter: Hakimi te PSG, zbulohen detajet

Hakimi te PSG, zbulohen detajet e operacionit.

Transferimi i Achraf Hakimit nga Interi te PSG është gjithnjë e më afër mbylljes përfundimtare dhe statusit zyrtar.

Të gjitha të bëra tani, anësori maroken do të mbyllë aventurën e tij në Itali pas vetëm një sezoni.

Marrëveshja midis klubeve është e plotë: 60 milion euro pjesë fikse, plus 8 milion shpërblime të arritshme lehtësisht dhe 3 të tjera më të vështira për t’u arritur.

Më shumë se 70 milion euro në total, një shifër që kënaqte Interin i cili vendosi të shiste lojtarin që mbërriti verën e kaluar nga Real Madrid për 40 milion plus 5 bonuse.

Davide Lippi, ndërmjetës i operacionit, shkoi në selinë e klubit zikaltër për të mbyllur të gjithë dokumentacionin me nënshkrimet e dy klubeve.

TAGS