Lajm “bombë”, Liverpool po ia merr yllin Milanit

Lajm “bombë”, Liverpool po ia merr yllin Milanit

Liverpool, po shqyrton një lëvizje për mesfushorin e Milanit, Franck Kessie, zbulon gazeta italiane Ansa.

Kontrata aktuale e 25-vjeçarit skadon në qershor 2022 dhe Reds mund të kërkojnë ta nënshkruajnë atë si një transferim i lirë pasi kërkojnë një zëvendësues për Georginio Wijnaldum,përcjell ORAinfo.

Megjithatë, Liverpool nuk është i vetmi klub evropian që shikon Kessie, i cili ka shënuar pesë gola në 16 ndeshje të Serisë A për Milanin këtë sezon./ORAinfo/