Lacazzette merr vendim të papritur

Lacazzette merr vendim të papritur

Arsenali bëri shumë për të nënshkruar me Tammy Abrahamin si zëvendësues të Alexandre Lacazette dhe sulmuesi i Gunners mund të vendoset për një largim vitin e ardhshëm, thonë mediat angleze.

Topçinjtë humbën lojtarin e Chelseat kur u nis për në Romë në një përpjekje për të fituar shanse të tjera që të jetë pjesë e ekipit të parë pas trajtimit jo të mirë nën urdhrat e Thomas Tuchel, përcjell ORAinfo.

Lëvizja e tij në Serie A e largoi atë nga shpërthim i mundshëm në Emirates Stadium, ku Lacazette ishte në kuadër për tu larguar Arsenali./ORAinfo/

TAGS